Novinky a informace

Patrové sklady z policových regálů

Kovové policové regály lze aplikovat nejen běžným způsobem jako stacionární regály sestavené do jednotlivých řad, ale nabízí se i daleko širší možnosti jejich použití.
Jednou z možností, která výrazně šetří podlahovou plochu a poskytuje výrazné zvýšení úložného místa je uplatnění kovových policových regálů pro sestavení patrového skladu. Ty poskytují maximální využití výšky prostoru se zachováním snadné obslužnosti vyšších pozic regálů.
Policové regály potom slouží nejen jako úložná policová plocha, ale zároveň tvoří nosnou konstrukci patra. Samozřejmostí je použití sloupů regálů s vyšší nosností. Na ty jsou potom uchyceny nejen samotné police, ale také pochůzná podlaha pro obsluhu regálů v patře. Regálový systém VARIMO dovoluje vytvářet patrové sklady až do rozsahu 3 podlaží, nebo do výšky 8 metrů.
Výhoda patrového skladu postaveného z kovových policových regálů spočívá v absenci samostatné nosné konstrukce patra, čímž se jednak ušetří finanční prostředky a zároveň není nutné navrhovat složité řešení rozmístění nosníků pro roznesení zatížení od regálů v patře.

Kovový nábytek

Naším hlavním sortimentem jsou různé typy regálů a regálových systémů, ale zároveň jsme schopni dodat i rozsáhlý sortiment kovového nábytku. V rámci uspokojení nejčastějších požadavků držíme základní produkty kovového nábytku skladem, což zahrnuje především kancelářské spisové skříně, kartotéky, pracovní stoly, šatní skříně a pojízdné kontejnery. Většina těchto výrobků je montovaného provedení, to znamená, že je dodáváme v rozloženém stavu, tím je usnadněna jejich přeprava a také se eliminuje riziko poškození kovového nábytku při přepravě. Další zásoby sortimentu držíme v našich externích skladech, případně u dodavatele, opět z velké míry ve skladových položkách a s expedicí do 3 dnů. Ostatní produkty dodáváme dle aktuální skladové dostupnosti.
Náš přehled dodávaných výrobků kovového nábytku naleznete přímo v e-shopu, pokud byste ale požadovaný produkt neobjevili, neváhejte se na nás obrátit se svou poptávkou, vynasnažíme se nalézt pro vás vhodné řešení.

Paletové regály BI-BLOC

Do naší nabídky jsme nově zařadily profesionální systém paletových regálů, který se nabízí pod značkou BI-BLOC. Regály se vyznačují kvalitním zpracováním, vhodně tvarovaným profilem sloupu, který umožňuje vyšší zatížení i při menším rozměru a zesíleným zavěšením nosníků zabezpečující jejich pevné spojení.
Povrchová ochrana paletových regálů BI-BLOC je provedena pozinkováním, což zaručuje větší odolnost proti otěru na rozdíl od standardních lakovaných regálů a zároveň je velmi dobře chrání před korozí. Nosníky jsou opatřeny na krajích červenou linkou pro snadnější orientaci při zakládání, lépe tak lze odhadnout rovinu pro založení palety do regálu. Hloubka regálu je 1000 mm, to umožňuje zakládat palety bez obavy, že by byla paleta na některém z konců uložená na hraně, takto regál poskytuje dostatečné přesahy. Samozřejmě jsou v nabídce i jiné hloubky od 600 do 1600 mm, tak aby bylo možné ukládat palety i na šířku, případně jiné atypické palety.

Pracovní a dílenské stoly PROFI

Naše firma se nezaměřuje pouze na dodávku regálů a regálových komponent, ale také nabízíme rozsáhlý sortiment kovového nábytku.
Nyní přicházíme s akční nabídkou, která potěší každého mistra i kutila. Připravili jsme pro vás časově omezenou nabídku pracovních stolů PROFI za velmi výhodné akční ceny. Kovové pracovní stoly lze kombinovat s různými typy skříněk a zásuvkových kontejnerů, proto je možné zvolit si variantu dílenského stolu přesně takovou, jaká vám nejlépe vyhovuje.
Neváhejte a pořiďte si do svého provozu, dílny nebo garáže robustní a stabilní pracovní stůl PROFI. A abyste měli přehledně uložený materiál, můžete se také podívat na kovové policové regály.

Regály pro sezónní pneumatiky

Máme tu změnu zimního času a spolu s ní přichází od 1. listopadu také povinnost přezout na zimní pneumatiky, pokud se nachází na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo tyto jevy lze vzhledem ke klimatickým podmínkám očekávat. S touto povinností zároveň souvisí i problematika s uložením sezónních pneumatik.
U nás jsme připraveni poskytnout motoristům ucelený servis pro ukládání pneumatik. V případě jedné sady pneumatik pro osobní automobil jsou vhodným řešením stojany na pneumatiky, do kterých lze sadu kol umístit a v garáži nezabírají tolik místa. Jejich nevýhodou je, že je nutné do nich ukládat celá kola včetně disků.
Pro firemní vozový park a pro auto a pneuservisy nabízíme na skladování sezónních pneumatik regály v několika provedeních. V těchto regálech lze skladovat jak samotné pláště, tak i celá kola včetně disků. Zároveň si můžete vybrat i provedení regálu dle toho, jestli potřebujete uskladnit pneumatiky pro osobní automobily, dodávková vozidla nebo pro nákladní vozidla.
Řešíte-li tedy otázku uskladnění sezónních pneumatik, obraťte se na nás, jsme připraveni nabídnout vám vhodné řešení pro vaše potřeby, ať už se jedná o pouhý stojan nebo ucelený regálový systém.

Návrh skladu

Důležitým prvkem výrobních a dodavatelských firem je sklad produktů a materiálu. Potřeba uchovávat zboží a materiál je v dnešní době velká a klade vysoké nároky na zařízení skladů.
Vybavení skladu musí zajištovat plynulý oběh ukládaného zboží, které sebou přináší zefektivnění, zrychlení a především zlevnění prostředků na provoz. Lepší fungování skladu je tedy pro firmu vždy přínosem.
„Kostrou“ každého skladu jsou regály, jež určují samotnou využitelnost a přizpůsobují se podmínkám zboží, které potřebujete ukládat. Aby se sklad nestal nepřehledným labyrintem, je důležité správné rozmístění regálů, které respektuje pohyb zboží po skladu od jeho příjmu, až po výdej.
Oblast skladování tedy skrývá potenciál k úsporám firmy, je ovšem nutné regálové vybavení skladu správně navrhnout. Nespoléhejte na skladníky a správce objektů, ale poraďte se s konzultantem odborné firmy, pro kterou je vybavením skladů regálovými systémy obsahem činnosti. V součinnosti s vámi jistě najde vhodné řešení, které se přizpůsobí potřebám vašeho skladování.
Při návrhu skladu je nutné zohlednit především tyto hlavní aspekty:

  • Jaký typ zboží budete skladovat a v jakém objemu
  • Vlastní prostorové možnosti a umístění skladu
  • Nároky na obrátkovost a pohyb zboží
  • Způsob obsluhy a použití manipulační techniky
  • Uspořádání regálů.

Skutečné rozměry regálů

Z důvodu snadné prezentace a přehledné nabídky regálů jsou rozměry regálů mírně zjednodušené, tzn. že jsou zaokrouhleny na modulové rozměry. V modulových rozměrech ale nejsou zahrnuty přesahy rámů regálů, patek a spojů v regálových sestavách. Zjednodušeně lze říci, že modulový rozměr je víceméně rozměr samotné police (úložné plochy).
Každý regálový systém má jiný typ konstrukce a tím pádem se také liší skutečné rozměry a způsob jejich výpočtu. Nelze tedy vzít v úvahu pouze modulové rozměry a určit si jejich násobkem délku celé sestavy regálu. Takto sestavený regál by se do požadovaného prostoru jistě nevešel. K modulovým rozměrům je tedy nutné připočítat i míry, o které se celková délka navýší ve spojích a ukončovacích rámech.
Pro toho kdo se nechce zatěžovat výpočtem skutečné délky, může použít náš konfigurátor regálů, který vám přesnou skutečnou délku vypočítá sám.
Pokud chcete mít přehled o rozměrových možnostech (parametrech) regálů, připravili jsme pro vás schématické znázornění s uvedením hlavních rozměrů jednotlivých regálových systémů, ze kterých lze odvodit i ostatní rozměry pro celé sestavy (spojené regálové sloupce do řady, dvojregály).

Nové online katalogy – regály PRATIC (MITO)

Zprovoznili jsme nový formát pro PDF katalogy. Doteď, když jste si chtěli prohlédnout některý katalog s regály, museli jste si ho nejprve stáhnout z našich stránek a poté otevřít v prohlížeči PDF dokumentů (např. Adobe Reader).
Nyní jsou tyto katalogy regálů převáděny do online formátu tak, aby je bylo možné pohodlně prohlížet přímo v internetovém prohlížeči. Nejenže online katalog nabídne komfortní prohlížení, ale je možné si prostřednictvím něho katalog stáhnout nebo vytisknout, případně zaslat známému e-mailem. Nejen tyto volby naleznete na liště vlevo dole, katalog tak lze dle požadavku i zvětšovat nebo prohlížet na celé obrazovce.
Zatím je zprovozněn katalog pro policové regály PRATIC (MITO – EURO), ale postupně budou následovat i další regálové systémy, neboť věříme, že nová technologie vám pomůže při rozhodování, jaké regály vybrat do svého skladu.

Regály na videu

Nyní máte možnost prohlédnout si regály v pohybu. Vytvořili jsme pro vás kanál na youtube, na který budeme postupně přidávat zajímavá videa zobrazující regály a kovový nábytek. Naleznete zde především videonávody pro jednotlivé regálové systémy, jako jsou např. policové regály PRATIC a UNIRACK. Další budou samozřejmě přibývat.
Kromě těchto videonávodů se zde můžete také podívat na některé zajímavosti ze světa regálů. Nyní je k dispozici časosběrné video s postupem montáže regálového patrového skladu. Na něm je vidět, jak je zrychlená montáž regálů zajímavá.
Další skupinou jsou „odlehčená“ videa, u kterých se můžete pobavit. Ne vždy je to ale k zasmání, jako v případě zborcení paletových regálů ve skladu s alkoholem. U přetížených, případně na hranici zatížených regálů stačí malá chyba a neštěstí je na světě.

ROLLER - policový regál s roletovým uzavíráním

Novinkou v našem sortimentu se stalo uzavření regálu pomocí rolet. Jedná se o komfortní uzavření regálové sestavy, které doplňuje doposud používané křídlové nebo posuvné dveře.
Výhodou tohoto řešení je především design a industriální vzhled takto uzavřených regálů a dále pohodlné ovládání, které dovoluje zvolit buď manuální a nebo elektropohon. Při manuálním ovládání je pohon rolet řešen pomocí kliky, jejímž otáčením se roleta plynule posouvá. U pohonu prostřednictvím elektromotoru je ovládání řešeno pomocí spínací skříňky na klíč. Oba druhy pohonů dovolují uzamčení rolety v zavřené poloze. Rolety s elektropohonem umožňují i uzavření pouze části regálu.
Regály s roletovým uzavíráním se skvěle hodí do kancelářských prostor, kde zachovají čistou linii moderního vzhledu a díky širokému výběru barev je lze snadno sladit s okolním nábytkem či firemními barvami.
Své uplatnění ale najdou jistě i v dílenských provozech, skladech a archivech, kde vzhledem k možnosti uzamčení uzavřeného regálu, znemožní přístup nepovolaným osobám ke střeženým položkám.
Jednoduše si vyberte policové regály, které vyhovují vašemu využití a vašemu prostoru a pro tyto regály vám dodáme na míru řešené roletové uzavírání.

Kovové regály

Policové regály se vyrábí v několika materiálových provedeních – kovové, dřevěné, plastové, papírové, případně různě kombinované.
Z profesionálního hlediska jsou nejvhodnější regály kovové, protože u nich lze nejlépe propočítat dovolené zatížení polic. Z dalších výhod můžeme jmenovat robustnost a trvanlivost regálů. V dnešní době se používají moderní materiály, proto i kovové regály působí „odlehčeně“, pro vysokou únosnost regálů se využívá sofistikovaného profilování sloupů i ostatních nosných prvků.
Díky promyšlené konstrukci lze kovové regály použít pro různé druhy skladování. Výborně se hodí pro archivaci dokumentů, šanonů a archivních krabic. Dále najdou své využití ve skladech drobného materiálu a různého zboží, v zázemí prodejen, ale i v různých servisech a dílnách. Při zvolení vhodného rozměru a odstupňování polic lze kovové regály použít k osazení plastovými boxy a ke skladování drobných součástek.
Kovové regály se vyrábí v pozinkovaném provedení – to je nejekonomičtější (nejlevnější) a nejčastěji využívaná varianta. Další provedení povrchové úpravy je prostřednictvím vypalované práškové barvy (lakováním) – tato varianta je o něco dražší než pozinkované regály, ale nabízí možnost využití v potravinářských a nemocničních provozech. Někteří zákazníci preferují lakované regály, když těmito regály vybaví své kanceláře a nebo se jim prostě více líbí. Jejich výhoda je i v možnosti naladit lakované regály do firemních barev. Nejdražší provedení kovových regálů je z nerezu – tam je jejich použití téměř výhradně určeno pro restaurační provozy a laboratoře.
Ještě můžeme zmínit kovové regály z hliníku – jedná se o regály, které jsou vyráběny na míru z hliníkových profilů a potom regály chromované – ty se většinou umisťují do prodejních prostor.
Tímto jsme dospěli přirozeně k závěru, že výraz kovové regály je souhrnné označení pro všechny moderní policové regály, jelikož jsou vyráběny z certifikovaných ocelí, profilovaných na moderních výrobních linkách na základě statických výpočtů výrobce. Tyto přednosti dávají kovovým regálům jistotu spokojeného zákazníka při dlouhodobém užívání regálů.

Jak vybavit archiv dokumentů?

Pro uskladnění dokumentace společnosti nebo jiné instituce slouží archivní policové regály. Nejčastěji jsou využívány pro šanony, potom je hloubka regálu 300 nebo 400 mm pro jednu řadu, v případě oboustranného zakládání se použije hloubka 600 mm. Světlý rozměr mezi policemi je 350 mm, výšku a délku regálu lze libovolně zvolit dle kombinace dostupných modulů regálu. Pro archivní krabice či jiné dokumenty lze rozměry vhodně přizpůsobit.
Jako povrchová úprava se nejvíce osvědčilo pozinkování. Cenově je to velmi výhodné řešení, regály mají dlouhou životnost, nerezaví a šanony (případné jiné dokumenty) v nich nijak netrpí. Pro náročnější zákazníky samozřejmě nabízíme i lakované regály, ovšem tam je nutné počítat s podstatným nárůstem ceny regálů.
Nejčastěji se využívá pevného (stacionárního) provedení regálů, pro toho kdo bojuje s místem pro archivaci, nabízíme také regály pojízdné, které výrazným způsobem šetří místo a zvyšují úložnou kapacitu.
Vybírat archivní regály si můžete z těchto systémů: PRATIC, SUPER a UNIRACK. Zde jsou další informace o pojízdných regálech.

Vylepšená fotogalerie

Vytvořili jsme pro vás zcela novou fotogalerii, ve které najdete zobrazené námi nabízené regály a regálové systémy.
Ve fotogalerii najdete obrázky regálů a regálových systémů členěnou podle jednotlivých typů regálů. Na fotografiích je výběr z realizovaných zakázek, ale také ukázky a detaily jednotlivých regálů a regálových systémů.
Snažili jsme se, aby pro každý regálový systém bylo k dispozici co nejvíce fotografií tak, aby jste získali co nejlepší přehled o námi nabízených regálech a jejich jednotlivých komponentech a provedení.

Nový sklad pro regály

Neustále se snažíme, aby základní prvky pro policové a paletové regály byly stále skladem. U policových regálů se nám to úspěšně daří, pro ostatní regály již není situace tak příznivá, neboť neustále bojujeme se skladovými prostory. Proto jsme přistoupili k rozšíření našich skladových prostor tak, aby byly regály ve všech typech neustále k dispozici. Zvětšení skladové plochy tak přinese zlepšení námi nabízených služeb, protože budeme moci lépe reagovat na vaše požadavky v oblasti regálů.

Regály GENIUS

Nově jsme do naší nabídky zařadili regálový policový systém GENIUS. Tyto policové regály jsou určeny pro střední zatížení a pro hloubky regálu od 400 mm do 1200 mm. Výška regálu může být až 10 m, zatížení na polici se pohybuje od 200 kg do 900 kg na jednu polici – záleží samozřejmě na hloubce a délce police.
Největší předností regálového systému GENIUS je možnost zvolit si libovolnou délku police. Nejste omezeni typizovanými rozměry nosníků nebo policových panelů, ale zvolíte si rozteč sloupů regálu dle vlastní potřeby. Policové výplně dodáváme v plném provedení, nebo i jako rošty.
Katalog pro regály GENIUS naleznete zde (soubor PDF – 775 kB).

Konfigurátor regálů

Zprovoznili jsme pro vás konfigurátor policových regálů, kde si můžete sami sestavit svojí regálovou sestavu. V prvním kroku zvolíte regálový systém, zadáte délku prostoru pro regál a potom vyberete z nabídky požadované parametry regálu. Pak už stačí kliknout na tlačítko pokračovat ve výpočtu a v novém okně se vám zobrazí vygenerovaná regálová sestava.
Tady můžete jednotlivé parametry regálu dle uvážení měnit, obrázek regálu a všechny ceny se budou interaktivně měnit dle zadaných hodnot. Lze libovolně přidávat a mazat jednotlivé regálové sloupce, měnit výšku a hloubku regálu a počet, délku a nosnost polic.
Máteli chuť zkoušet vytvářet svoje regálové sestavy, tak pokračujte zde.

Regály na pneumatiky

Nabízíme různé druhy regálů na pneumatiky, počínaje stojanem na pneumatiky a konče těžkým regálem pro pneumatiky nákladních vozů.
Stojan umožňuje skladovat sezónní pneumatiky osobních vozů na disku do šířky 225 mm. Pro uložení pneumatik na stojato slouží modifikace policových regálů SUPER a UNIRACK, která není osazena policovými výplněmi.
Pro profesionální použití nabízíme regály typu GENIUS a FORTE. Jedná se o robustní regály, na které lze ukládat bez jakýchkoli problémů pneumatiky jak osobních vozů, tak i pneu pro SUV nebo dodávky. Regály GENIUS se vyrábí ve výškách 2000 až 8000 mm a délku nosníků lze zvolit dle potřeby a s ohledem na nosnost. Regálový systém FORTE dodáváme ve výškách 2500 a 3500 mm a v délkách nosníků 1600 a 2000 mm. Pro velmi těžké pneumatiky (většinou pro nákladní vozy) nabízíme regálový systém odvozený z paletových regálů.
Možností nabízených rozměrů a nosností regálů lze uspokojit požadavky všech zákazníků pro skladování jakéhokoli typu pneumatik.

Kovový nábytek

Kromě veškerých typů regálů Vám nabízíme také kovový nábytek v různém provedení. Jedná se o kvalitní kovový nábytek z robustní svařované konstrukce s povrchovou úpravou vypalovaným práškovým lakem.
V nabídce je kovový nábytek pro různé provozy, např. šatní skříně, archivní kancelářské skříně, kartotéky, dílenské skříně, pracovní stoly, montážní vozíky a další. Jednotlivé sekce kovového nábytku se vyrábí v mnoha variantách, proto lze nalézt vhodné řešení téměř pro všechny uživatele.

Copyright © 2021 e-regaly.cz | Mapa stránek